Będzie rodzinnie, wesoło i biało. 17 lutego ( w niedzielę ) po raz kolejny na naszym stoku odbędzie się Śnieżny Piknik Rodzinny. Dla małych i dużych będą czekać wiele atrakcji. Między innymi: testowanie nart znanych marek z możliwością mierzenia czasów przejazdu, slalom dla małych dzieci, ciekawe gry i zabawy oraz ciepły poczęstunek z żurkiem i pieczonymi kiełbaskami.

Śnieżny Piknik Rodzinny to nie tylko świetny sposób na spędzenie zimowej niedzieli, ale także okazja do spotkania się w gronie świdniczan. Bardzo dobra frekwencja w ubiegłych latach pokazała, że mieszkańcom brakowało imprezy zimowej, w której mogliby uczestniczyć wyjeżdżając niedaleko poza nasze miasto. Świdnica ma wielki atut położenia w bliskości wielu atrakcji turystycznych – mówi Waldemar Skórski, zastępca prezydenta Świdnicy.

Dla mieszkańców Świdnicy, chętnych do wzięcia udziału w Śnieżnym Pikniku zorganizowany zostanie bezpłatny transport. Wyjazd zaplanowano w niedzielę, 17 lutego o godz. 9.15 z pl. Grunwaldzkiego.  Zgłoszenia wraz z numerem kontaktowym przyjmuje do czwartku, 14 lutego Stowarzyszenie Lokalna Organizacja Turystyczna „Księstwo Świdnicko-Jaworskie” pod numerem tel. 74 852-02-90. Zgłosić się można również osobiście w Regionalnej Informacji Turystycznej i Kulturalnej ul. Wewnętrzna 2 (Rynek) od poniedziałku do piątku w godz. 10.00-18.00, w sobotę w godz. 10.00-16.00.